Podziel się z innymi:
2022-03-24
Analiza: Nowe dane na temat uszkodzenia węchu przez COVID-19
Źródło/Autor:
PAP
Osłabiony węch w przebiegu infekcji SARS-CoV-2 wynika nie tylko z zaburzeń pracy nerwów, ale także z zablokowania transportujących zapachy dróg w nosie - wynika z nowej analizy. Dla wielu osób oznacza to większe szanse na powrót do zdrowia.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Lekarze z oddziału laryngologicznego bielskiego szpitala wojewódzkiego wykorzystują wydruki 3D, by przeprowadzać symulacje operacji u konkretnych pacjentów. Zdaniem zastępcy kierownika oddziału dr. Macieja Hajdugi, minimalizuje to ryzyko powikłań śródoperacyjnych.
W Polsce ok. 400 dzieci rocznie odzyskuje słuch dzięki wszczepieniu implantów ślimakowych. "To jedyny narząd zmysłu, który możemy pacjentowi przywrócić" - podkreślił prof. Wiesław Konopka z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, który w ciągu ostatnich 15 lat wykonał ok. takich 200 implantacji.
Poznański szpital kliniczny jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie wprowadza nowy implant słuchowy – poinformował poznański magistrat. Nowoczesne urządzenie umożliwia wykonanie rezonansu magnetycznego u używających go pacjentów.
25.11.2024